OSP Stawiszyn

27/2016 Plama oleju na DK25

W dniu 6 września 2016 roku zostaliśmy wezwani do plamy oleju na Drodze Krajowej nr 25

O godzinie 18:29 dyżurny PSP wezwał nas do usunięcia plamy oleju na DK 25.

Po kilku minutach zastęp 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars wyjechał z remizy udając się na miejsce akcji. Podczas dojazdu na wskazane miejsce okazało sie, że plama oleju rozpoczyna się przed miejscowością Piątek Mały na wysokości stacji paliw. Następnie rozpoczęliśmy zasypywanie tej plamy sorbentem, aż do jednego ze skrzyżowań w Piątku Małym ponieważ skończył się nam sorbent.

Powiadomiony o tym fakcie dyżurny PSP Kalisz wysłał do pomocy zastęp 352[P]60 SLRChem. Przy pomocy kolegów z JRG2 KM PSP Kalisz zneutralizowaliśmy plamę oleju na odcinku od stacji paliw przed Piątkiem Małym aż do skrzyżowania na Rychów w miejscowości Witoldów. Nasze działania trwały 1,5 godziny.

Siły i środki:
349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars OSP STAWISZYN
352[P]60 SLRChem Mercedes Sprinter/Schmitz JRG2 KM PSP KALISZ

Dołącz do nas
Google+