OSP Stawiszyn

25/2016 Otwarcie drzwi do mieszkania

W dniu 03.09.2016 o godzinie 13:23 zostaliśmy wezwani przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Kaliszu na alarm do remizy.

Po przybyciu pierwszych druhów do remizy dowiedzieliśmy się, że mamy udać się zastępem 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti/Camiva na ul. Konińską aby pomóc policji w dostaniu się do jednego z mieszkań w bloku.

Po zaledwie 2 minutach nasi strażacy wyjechali z remizy udając się na miejsce akcji. Po przybyciu na miejsce rozeznaliśmy się ze sprawą, dowiadując się o prawdopodobnych zwłokach w mieszkaniu. O wszystkim powiadomiony został także jeden z lokatorów tego mieszkania, który w szybkim czasie pojawił się na miejscu dzięki czemu nie byo potrzeby wyważania drzwi.

Naszym obowiązkiem było wejść do mieszkania i upewnić się czy są w nim zwłoki. Niestety podejrzenia policji i sąsiadów (którzy powiadomili o sprawie) potwierdziły się. Oprócz tego zabezpieczyliśmy także miejsce akcji przed osobami postronnymi.

Dołącz do nas
Google+