OSP Stawiszyn

24/2016 Atakujące szerszenie !

W dniu 9 sierpnia 2016 roku zostaliśmy zadysponowani przez MSK PSP w Kaliszu do owadów błonkoskrzydłych.

O godz.: 13:20 wyjąca syrena zaalarmowała strażaków o wezwaniu do remizy. Po paru chwilach pierwsi strażacy przybyli do remizy dowiadując się o owadach błonkoskrzydłych w jednym z budynków na ul. Plac Wolności w Stawiszynie. Po kilku minutach z remizy wyjechał zastęp 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars udając się na miejsce akcji.

Naszym obowiązkiem było zabezpieczenie miejsca gdzie znajdowały się owady i czekanie na kolegów z JRG1 KM PSP Kalisz, którzy są wyposażeni w sprzęt specjalistyczny do usuwania owadów błonkoskrzydłych.

Nasze działania trwały dwie godziny.

Siły i środki:
349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars OSP STAWISZYN
341[P]40 SLRtBA STAR L20/LE8.157/Stolarczyk JRG1 KM PSP KALISZ

Dołącz do nas
Google+