OSP Stawiszyn

20/2016 Nietypowy wypadek drogowy w Stawiszynie

Dnia 15 lipca 2016 zostaliśmy zadysponowani przez MSK PSP Kalisz do dość nietypowego wypadku drogowego.

O godz.: 10:30 zostaliśmy zadysponowani przez MSK PSP Klisz do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej i Słonecznej, w którym brały udział dwa pojazdy.

Po dojeździe na miejsce akcji zastępu 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars okazało się, że zderzyły się dwa pojazdy; osobowy Rover oraz radiowóz Fiat Stilo miejscowego Komisariatu Policji w Stawiszynie. Po wstepnych ustaleniach wynikało, że prawidłowo jadący ulicą Kaliską radiowóz został uderzony poprzez samochód osobowy marki Rover, który nie zareagował na znak STOP.

Jest to już kolejne zdarzenie tego typu gdzie jadący ulicą Słoneczną/ Szosą Pleszewską nie stosuje się do nakazu STOP.

Naszym obowiązkiem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia aż do zakończenia działań policji; nastepnie po uprzątnięciu pojazdów z jezdni musieliśmy oczyścic jezdnię z pozostałości po wypadku w tym płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu.

Nasze działania zakończyły się po ponad jednej godzinie

Dołącz do nas
Google+