OSP Stawiszyn
19/2016 Powalone drzewo na drodze w Petrykach

19/2016 Powalone drzewo na drodze w Petrykach

Dnia 14.07.2016 o godz.: 22:10 w stan gotowości postawiła nas syrena na Stawiszyńskim Ratuszu

Po paru minutach pierwsi strażacy przybyli do remizy dowiadując sie gdzie mają się udać.

Dyżurny z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu zadysponował nas do drzewa na drodze w miejscowości Petryki. Po nastepnych paru minutach z remizy wyjechał zastep 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti udając się do Petryk. Po dojechaniu na miejsce akcji zastaliśmy zatarasowaną drogę poprzez powalone drzewo.

Naszym obowiązkiem było odblokowanie drogi poprzez usunięcie wystających gałęzi, następnie wezwaliśmy Pogotowie Energetyczne ponieważ pewna część powalonego drzewa zachaczyła o linie energetyczną. Po konsultacjach z Pogotowiem Energetycznym stwierdziliśmy, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla użytkowników drogi. Nasze działania zakończyły się po północy.

Dołącz do nas
Google+