OSP Stawiszyn
9/2016 Wypadek drogowy w miejscowości Zbiersk Kolonia

9/2016 Wypadek drogowy w miejscowości Zbiersk Kolonia

Dnia 09.04.2016 o godz.: 7:50 zostaliśmy wezwani przez MSK w Kaliszu do wypadku drogowego w miejscowości Zbiersk Kolonia

W ciągu kilku minut zastęp 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars wyjechał z remizy udając się na miejsce zdarzenia. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zderzyły się dwa samochody Opel Omega oraz Fiat Doblo na skrzyżowaniu dróg w tejże miejscowości. Z pierwszych ustaleń wynika, iż kierowca pojazdu Opel Omega nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdem Fiat Doblo; w wyniku czego pojazd Fiat Doblo został uderzony w lewy bok czego przyczyną było zjechanie na przydrożne ogrodzenie posesji i uszkodzenie go na odległości kilku metrów; pojazd następnie zatrzymał się na budynku mieszkalnym.


Na miejscu było pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy kierującym pojazdami oraz odwiozło ich do szpitala w Kaliszu.


Naszym obowiązkiem wraz z kolegami z OSP Zbiersk było odłączenie akumulatorów od uszkodzonych pojazdów a następnie zabezpieczenie miejsca zdarzenia podczas działań operacyjnych Policji. Po zakończeniu działań przez Policje przystąpiliśmy do usunięcia pojazdu Opel Omega, który uniemożliwiał swobodny przejazd przez skrzyżowanie dróg; natomiast usunięciem pojazdu Fiat Doblo zajęła się pomoc drogowa. Po usunięciu obu pojazdów przystąpiliśmy do usuwania pozostałości po kolizyjnych i dokładnym zmyciu płynów eksploatacyjnych ponieważ w godzinach popołudniowych przez to skrzyżowanie przejeżdżali kolarze w ramach XXXI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2016.


Siły i środki:
349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars OSP Stawiszyn
349[P]88 GCBA 5/24 Jelcz 422/010 OSP Zbiersk
341[P]41 GBARt IVECO JRG1 KM PSP KALISZ

Dołącz do nas
Google+