OSP Stawiszyn
3/2016 Nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu powodem kolizji drogowej

3/2016 Nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu powodem kolizji drogowej

Dnia 12.02.2016 o godz. 06:46 zostaliśmy wezwani przez MSK w Kaliszu do uprzątnięcia pozostałości po kolizyjnych.

Zaledwie po kilku minutach nasi druhowie byli na miejscu zdarzenia i przystąpili do działań. Na miejscu akcji okazało się, że na skrzyżowaniu ulic Kaliska i Pleszewska zderzyły się dwa samochody Renault Trafic oraz Volkswagen Passat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Pleszewa Volkswagen Passat nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony Kalisza Renault Trafic co skutkowało zderzeniem. Kierujący pojazdem Renault Trafic wskutek zderzenia z pojazdem Volkswagen Passat wjechał na chodnik po którym przejechał paręnaście metrów w wyniku czego uszkodził skrzynkę elektryczną.


Naszym obowiązkiem było uprzątnięcie pozostałości po kolizyjnych oraz zneutralizować płyny eksploatacyjne z rozbitych aut za pomocą sorbentu. Na miejscu działały również patrol policji oraz pogotowie energetyczne. Nasze działania trwały ok. godziny

Dołącz do nas
Google+