OSP Kalisz Lis
Warta przy Grobie Pańskim oraz Lany Poniedziałek.

Warta przy Grobie Pańskim oraz Lany Poniedziałek.

Dnia 18 kwietnia br. w Wielki Piątek strażacy z Naszej jednostki udali się na ulicę Częstochowską do kościoła p.w Św. Gotarda w Kaliszu w celu pełnienia warty przy Grobie Pańskim.

W piątek warte rozpoczeliśmy od godziny 18:00 i trwała 5 godzin, aż do godziny 23:00. Następnie w Wielką Sobotę rozpoczeliśmy czuwanie od godziny 13:00 do 19:00. W niedziele o godzinie 6:00 włączyliśmy się w mszę rezulekcyjną połączoną z przemarszem wokół kościoła. Kolejnym dniem w tym okresie świąt jest poniedziałek, zwany Lanym Poniedziałkiem, gdzie Nasi druhowie chodzili po Naszym osiedlu składając życzenia świąteczne oraz polewając symboliczną śminguską. Związku z Naszą działalnością jaką pełni OSP mieszkańcy przekazazują Nam datki na działaność OSP, oraz za to, że mogą liczyć na Nas zawsze i wszędzie, o każdej porze. Jest to kolejny wielki gest od mieszkańców skierowany do Nas. Serdecznie dziękujemy!

Pełnienie warty jest dla Nas tradycją oraz wielkim przeżyciem, bowiem każdy strażak pełniąc wartę uświadamia sobie cierpienie Jezusa, który umarł na krzyżu dla Naszego zbawienia.

Jescze raz byśmy chcieli podziękować wszystkim mieszkańcom Naszego osiedla za te dary oraz strażakom z Naszej jednostki za pełnienie warty przez ten piękny okres, jakim są Święta Wielkanocne.

Dołącz do nas
Google+