OSP Kalisz Lis
Dzień gospodarczy w OSP

Dzień gospodarczy w OSP

Jak w każdą sobotę strażacy naszej OSP spotykają się w celu sprawdzenia i konserwacji sprzętu pożarniczego. Zapraszamy do zapoznania się jak wygląda u Nas dzień gospodarczy.

Wszystko zaczyna się w godzinach porannych około godziny 10, kiedy to strażacy naszej jednostki spotykają się i wyprowadzają pojazdy przed garaż, następnie naczelnik (lub inna osoba wyznaczona przez naczelnika) podaje zadania na dany dzień i co ma robić dana osoba. Na początek zaczynamy od odpalenia wszystkich urządzeń mechanicznych, sprawdzenia ich stanu i płynów (paliwo, olej). Następnie przystępujemy do czyszczenia przedziałów sprzętowych i osobowych w samochodach oraz sprawdzenia czy każdy sprzęt działa poprawnie i znajduje się na danym samochodzie. Kolejnym etapem dnia gospodarczego jest sprawdzenie umundurowania osobistego, czy każdy strażak posiada: ubranie specjalne potocznie zwane nomexem, hełm wraz z latarką, kominiarkę, rękawice specjalne, buty specjalne, ubranie koszarowe. Następny krok to mycie i konserwacja sprzętu.Bywa również tak, że podczas dnia gospodarczego, gdy przybywa pomysłów i inspiracji przeprowadzamy modernizacje pojazdów czy też sprzętu, aby poprawić komfort ich użytkowania.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności, strażacy przystępują do sprzątania terenu strażnicy i ewentualnych napraw czy konserwacji. I na tym się kończy dzień gospodarczy w naszej OSP.

 

 

Dołącz do nas
Google+