OSP Kalisz Lis

5/2014 - Kolizja trzech samochodów osobowych

W słoneczne popołudnie dnia 3-go maja około godziny 18:35 zostaliśmy zadysponowani do kolizji samochodów osobowych na ulicy Starożytnej. Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem GBA 2,5/16 Star.

Po dojeździe na miejsce zastaliśmy trzy samochody osobowe marki: Volkswagen, Peugeot oraz Hyundai. Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodami Peugeot oraz Hyundai nie dostosowali odpowiedniej odległości między pojazdami i doprowadzili do najechania kolejno pojazdów.  Nasze działania polegały na odłączeniu akumulatora w jednym z biorących udział w zdarzeniu pojazdów, kierowaniu ruchem, zneutralizowaniu wycieku płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu pozostałości pojazdów na jezdni. Działania w sumie trwały prawie 1h. Na miejscu był również zastęp 342[P]60 z JRG 2 oraz radiowóz U194 z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu.

 

Dołącz do nas
Google+