OSP Kalisz Lis
4/2014 - Pożar poddasza budynku jednorodzinnego

4/2014 - Pożar poddasza budynku jednorodzinnego

Dnia 23 kwietnia br. zostaliśmy kolejni raz zaalarmowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Kaliszu, jednak tym razem udaliśmy się do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnym przy ulicy Kordeckiego na osiedlu Zagorzynek.

Do zdarzenia wyjechaliśmy dwoma zastępami gaśniczymi tj. Jelcz GCBA 6/32 oraz Star GBA 2,5/16. Po dojeździe na miejsce akcji działania już prowadził zastęp Man GBA 2,5/25 z JRG 1 w Kaliszu. Nasze działania polegały na wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych wraz z linią gaśniczą ugaszeniu oraz zlokalizowaniu pożaru, następnie przelaniu pogorzeliska. Przyczyną pożaru było wyładowanie elektrostatyczne towarzyszące silnej burzy, jaka panowała nad kaliszem. Działania trwały ponad 2 h, w których wzieło udział 15 strażaków.

 

Dołącz do nas
Google+