OSP Kalisz Lis
1/2014 - Pomiar tlenku węgla

1/2014 - Pomiar tlenku węgla

Dnia 19 stycznia br. zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pomiaru tlenku węgla w domu jednorodzinnym przy ulicy Łowieckiej.

Po dojeździe na miejsce razem z zastępami z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Kaliszu przystąpiliśmy do pomiaru tlenku przy pomocy detektora wielogazowego. Podczas pomiaru wykryto wysokie stężenie CO, a osoba znajdująca się w budynku została ewakuowana, następnie przekazana przybyłemu na miejsce zespołowi Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną na badania do szpitala. Przyczyną zatrucia był piecyk grzewczy. Działania w sumie trwały około 40 minut.

Siły i środki:

  • 349[P]03 - GCBA 6/32 Jelcz
  • 349[P]05 - GBA 2,5/16 Star
  • 342[P]25 - GCBA 5/32 Man - JRG 2 Kalisz
  • 342[P]60 - SLRChem Mercedes - JRG 2 Kalisz

 

Przypominamy, że tlenek węgla zwany czadem jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, który może zabić! Zalecamy okresowe sprawdzanie przewodów kominowych, wentylacyjnych oraz instalacji grzewczych.

 

 

Dołącz do nas
Google+