OSP Kalisz Lis
3/2016 - Tragiczny w skutkach wypadek samochodu osobowego

3/2016 - Tragiczny w skutkach wypadek samochodu osobowego

W dniu dzisiejszym tj. 18 lutego br. około godziny 6:42 zostaliśmy zadysponowani do wypadku przy ulicy Starożytnej (nieopodal naszej remizy).

Po dojeździe na miejsce zastępów zastaliśmy samochód osobowy m-ki VW Polo, który uderzył w betonowy płot oraz słup energetyczny, W pierwszej kolejności przystąpiono do ewakuacji poszkodowanych z pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz przekazaniu poszkodowanych przybyłym na miejsce zespołom Pogotowia Ratunkowego. Niestety na wskutek rozległych obrażeń wewnętrznych, mimo długotrwałej reanimacji nie udało się uratować 64-letniego kierowcę, natomiast 46 - letni pasażer został przetransportowany do kaliskiego szpitala.Następnie działania strażaków polegały na kierowaniu ruchem oraz po wykonaniu czynności operacyjnych przez Policję, przystąpiliśmy do sprzątania pozostałości pojazdu z jezdni oraz pomocy w załadunku pojazdu na lawetę pomocy drogowej. Działania w sumie trwały prawie 2h, w których wzięło udział 12 strażaków w sile 3 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

Autor zdjęć: faktykaliskie.pl, Kalisz24INFO

Dołącz do nas
Google+