OSP Kalisz Lis
1/2016 - Pożar budynku mieszkalnego

1/2016 - Pożar budynku mieszkalnego

Dzisiaj tj. 4 stycznia br. zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu zastępem GCBA 6/32 do pożaru budynku jednorodzinnego przy ulicy Moniuszki (os. Tyniec).

Po dojeździe, na miejscu pracowały już zastępy z JRG 1 i 2. Na polecenie Kierującego Działaniem Ratowniczym rota wyposażona w aparaty ODO prowadziła działania gaśnicze na drabinie przystawnej D10W, następnie na poddaszu. Natomiast samochód GCBA 6/32 zasilał środkami gaśniczymi pojazd GCBA 5/32 z JRG 2. W następnej fazie akcji przystąpiliśmy do wynoszenia uratowanego mienia oraz rozbiórki elementów objętych pożarem, które zostały wyrzucone na zewnątrz budynku, gdzie tam jeszcze raz zostały dokładnie dogaszone. Akcja była utrudniona ze względu na silny mróz sięgający - 20*C. W sumie działania trwały ponad 4h, w których wzięło 25 strażaków w sile 8 zastępów. Zastęp 03 powrócił do bazy o godzinie 6:40. 

 

Foto: PSP Kalisz

Dołącz do nas
Google+