OSP Kalisz Lis
44/2015 - Pożar mieszkania

44/2015 - Pożar mieszkania

Dnia 22.11.2015 zostaliśmy zadysponowani zastępem 349[P]05 do zadymienia w mieszkaniu. Na miejsce zostały również zadysponowane zastępy 341[P]41, 342[P]53 oraz OSP Kalisz - Dobrzec zastępem 349[P]08.

Nasze działania razem z innymi zastępami polegały na zlokalizowaniu źródła zadymienia (paliło się krzesło przy otworze w przewodzie kominowym w jednym z pokoi) następnie przy pomocy gaśnicy proszkowej ugaszono pożar. Odłączono prąd w budynku. Po sprawieniu linii gaśniczej schłodzono pogorzelisko i przystąpiono do oddymiania mieszkania przy pomocy wentylatora. Następnie wygaszono piece w danym ciągu kominowym w mieszkaniach na parterze i na pierwszym piętrze. Wykonano pomiary miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla (nie stwierdzono zagrożenia). Dodatkowo sprawdzono poddasze a także przy użyciu kamery termowizyjnej skontrolowano miejsca gdzie mogły być zarzewia ognia. Działania zakończono.

Dołącz do nas
Google+