OSP Kalisz Lis
43/2015 - Wypadek drogowy

43/2015 - Wypadek drogowy

Dnia 9 października nasza jednostka została zadysponowana zastępem 349[P]05 do wypadku na ulicy Starożytnej.

Po dojeździe na miejsce zastaliśmy zdarzenie drogowe dwóch samochodów osobowych m-ki Renault Megane oraz Skoda Octawia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów obu pojazdów, kierowaniu ruchem w obu kierunkach, usunięciu pozostałóści pojazdów z jezdni oraz płynów eksploatacyjnych , następnie pomocy przybyłej na miejsce pomocy drogowej w holowaniu pojazdów na lawetę. Na miejscu również była policja oraz pogotowie ratunkowe, które przebadało kierującą pojazdem Renault. Sprawca wypadku został ukarany przez Policję mandatem karnym. Działania trwały w sumie ponad 1h, w których wzieło udział 6 strażaków.

Dołącz do nas
Google+