OSP Kalisz Lis
31/2015 - Pożar mieszkania

31/2015 - Pożar mieszkania

W dniu 5 sierpnia około godziny 22:28 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej straży Pożarnej w Kaliszu dwoma zastępami gaśniczymi do pożaru mieszkania przy ulicy Harcerskiej.

Po dojeździe na miejscu pracowały już zastępy z JRG1 oraz JRG2. Nasze działania polegały na zasileniu w wodę zastępów PSP, ewakuacji lokatorów z sąsiednich mieszkań oraz wprowadzeniu roty  w AODO w celu przeszukiwania pomieszczeń objętych pożarem pod kątem osób zamieszkujących te mieszkanie. Następnie przystąpiliśąmy do rozbiórki drewnianego stropu oraz do dokladnego dogaszania pogorzeliska. Działania trwały w sumie około cztery godziny w których wzieło udział 25 strażaków w sile 8 zastępów z  JRG1, 2  oraz naszej OSP.

 

Foto: PSP Kalisz, Kalisz24.info

Dołącz do nas
Google+