OSP Kalisz Lis
30/2015 - Powalone drzewo

30/2015 - Powalone drzewo

W sobotę 25 lipca br. około godziny 13:27 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do powalonego drzewa na restaurację KTW w Parku miejskim. Na miejsce skierowano również zastępy PSP 341[P]41 oraz 342[P]53.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono że na budynek restauracji KTW spadły konary drzew uszkadzając brzeg dachu głównego wraz z opierzeniem oraz lekki dach zrobiony na konstrukcji stalowej przykryty plandeką nad ogródkiem piwnym. Gałęzie wybiły również okno. Nasze działania polegały na pocięciu konarów i usunięciu ich z dachu, działania prowadzono z podnośnika oraz z drabiny przenośnej. Usunięto również ruchome elementy opierzenia oraz kawałki szkła znajdującego się w ramie okna. Po usunięciu zagrożenia doraźnie zabezpieczono uszkodzony fragment dachu plandekom dostarczona przez najemce. W działania trawjących około 1,5h brało udział w sumie 14 strażaków. 

Zdjęcia: Andrzej Kurzyński 

Dołącz do nas
Google+