OSP Kalisz Lis
29/2015 - Pożar poddasza

29/2015 - Pożar poddasza

W nocy 8 lipca zatęp 349[P]03 oraz 349[P]05 zostały zadysponowane przez SKKM Kalisz do pożaru podasza w Kaliszu przy ul. Romańskiej

Pożar spowodowany prawdopodobnie był wyładowaniem atmosferycznym. Zadysponowano 6 zastępów Straży Pożarnej w tym podnośnik hydrauliczny. Po przybyciu pierwszej jednostki stwierdzono, że pożarem objęta jest część dachu budynku mieszkalnego połączonego ścianą szczytową z budynkiem gospodarczym. Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar oraz jeden w obronie części która nie była objęta ogniem. Podczas docierania kolejnych zastepów KDR podjął decyzje o podaniu jednego prądu wody z podnośnika SH 18. Spaleniu uległa częściowo drewniana więźba oraz pokrycie dachu, oraz cżeść wypsoażenia domui. Straty wstępnie oszacowano na ok. 30 tys. zł. Uratowane mienie oszacowano na ok. 100 tys. zł. W działaniach trwających ok. 2 godz.30 min. brało udział 23 strażaków z PSP w Kaliszu oraz OSP Lis i OSP Sulisławice. 

Dołącz do nas
Google+