OSP Kalisz Lis
26/2015 - Poszukiwanie zaginionych kajakarzy

26/2015 - Poszukiwanie zaginionych kajakarzy

W nocy 1 lipca zatęp 349[P]05 oraz 349[P]18 zostały zadysponowane przez SKKM Kalisz do poszukiwania dwóch zaginionych kajakarzy na rzece Prośnie.

Udaliśmy się do miejsca koncentracji nad rzekę Prosnę, gdzie podzielno nas na dwie grupy jedna szukała zaginionych w górę rzeki, druga w dół. Poszukiwania prowadziślimy na rzece i brzegu. Na rzęke wypłyneły trzy łodzie ratownicze, pozostali strażacy poruszali się wzdłuż brzegu. Gdy rzeka została już całkowicie przeszukana, dostaliśmy informacje od Policji, o znalezieniu kajakarzy w centrum miasta. Na tym nasze działania się zakończyły. W zdarzeniu świetnie sprawdziły się walory techniczne naszego samochodu Opel Campo który przewoził łódke PSP w trudno dostępny teren by ją zwodować.W sumie w akcji brało udział 8 jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza i Ostrowa, 13 jednostek OSP z powiatów ostrowskiego i kaliskiego oraz 5 jednostek policji. O godzinie 3:28 nasze jednostki wróciły do bazy, 

Dołącz do nas
Google+