OSP Kalisz Lis
20/2015 - Pożar poszycia leśnego

20/2015 - Pożar poszycia leśnego

W niedzielę dnia 7 czerwca br. około godziny 08:00 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu do pożaru poszycia leśnego przy ulicy Aleksandryjskiej. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami gaśniczymi, w tym czasie również zadysponowano zastęp z JRG 2.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że w miejscu nocnego pożaru  ze względu na bardzo małą wilgotność, silny wiatr oraz wysoką temperaturę mimo dokładnego dogaszenia, powstały kolejne zarzewia pożaru. Przystąpiliśmy do budowania linii głównej oraz następnie dwóch linii gaśniczych i do dokładnego dogaszania pogorzeliska. Działania trwały ponad 1 godzinę. Na miejscu pracowały dwa zastępy z naszej jednostki oraz zastęp z JRG 2. O godzinie 9:25 sekcje powróciły do bazy.

Dołącz do nas
Google+