OSP Kalisz Lis
19/2015 - Pożar poszycia leśnego

19/2015 - Pożar poszycia leśnego

W środku nocy 7 czerwca br. około godziny 02:09 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami gaśniczymi do pożaru poszycia leśnego przy ulicy Aleksandryjskiej.

Po przybyciu na miejsce zastępów okazało się, że pożar ma miejsce w śordku lasu w odległości około 150 metrów od ulicy Aleksandryjskiej. Istniał bezpośredni dojazd do pożaru od ulicy Łowieckiej, jednak droga jest tak mała, że samochód gaśniczy nie miał szans wjazdu. W pierwszej fazie przystąpiono do zatrzymania linii ognia o długości około 80 metrów przy pomocy tłumic i do budowania linii głównej o długości około 100 metrów, następnie zbudowano dwie linie gaśnicze. W celu utrzymania stabilności zaopatrzenia wodnego strażacy zlokalizowali hydrant nadziemny, z którego pojazdy były zasilane. Po zlokalizoawniu pożaru przystąpiliśmy do dokładnego dogaszania pogorzeliska. Spaleniu uległo około 15 ar poszycia leśnego. Przybyły na miejsce patrol KMP w Kaliszu bada przyczynę pożaru. Działania trwały w sumie 2,5h w których wzieło udział 14 strażaków w sile trzech zastępów z naszej jednostki oraz JRG 2. O godzinie 4:44 zastępy wróciły do bazy.  

Dołącz do nas
Google+