OSP Kalisz Lis
18/2015 - Pożar nieużytków

18/2015 - Pożar nieużytków

W sobotę 6 czerwca br. około godziny 18:50 zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami gaśniczymi do pożaru nieużytków przy ulicy Piwonickiej (os. Zagorzynek).

Po dojeździe, na miejscu pracował już zastęp z JRG 2. W pierwszej fazie skupiliśmy się na zatrzymaniu linii ognia o długości około 100 metrów, następnie  przystąpiliśmy do dokładnego dogaszania pogorzeliska. W trakcie działań zastęp z OSP Sulisławice zbudował punkt czerpania wody na pobliskim stawie, gdzie przy pomocy motopompy pływającej zasilane były pojazdy gaśnicze, co wspomogło skuteczne prowadzenie akcji gaśnczej. Pożarem objęty był teren o powierzchni około 2ha, na którym znajdowała się sucha trawa oraz śmieci. Strażacy musieli zmagać się z wieloma trudnościami m.in: silnym zadymieniem, brakiem bezpośredniego dojazdu na miejsce zdarzenia oraz gruzowisko przez które strażacy musieli budować linie główne. Działania trwały w sumie około 1,5 h w których wzieło udział 24 strażaków w sile 4 zastępów z naszej jednostki oraz JRG 2 i OSP Sulisławice. O godzinie 20:39 zastępy powróciły do bazy. 

Dołącz do nas
Google+