OSP Kalisz Lis
17/2015 - Pożar nieużytków

17/2015 - Pożar nieużytków

W dniu 4 czerwca br. około godziny 21:50 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o pożarze nieużytków na terenie działki należącej do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu przy ulicy Starożytnej. Dyżurny podjął decyzję o zaalarmowaniu naszej jednostki i zadysponowaniu nas zastępem gaśniczym 05.

Po dotarciu na miejsce zdarzenie zastaliśmy pożar traw na obszarze około 250 m2. W celu dotarcia bezpośrednio do miejsca pożaru strażacy przy pomocy nożyc do metalu odcieli łańcuch mocujący kłódkę do bramy wjazdowej na teren działki. Przystąpiono do gaszenia przy pomocy linii szybkiego natarcia oraz tłumic. Teren zdarzenia został przekazany słownie pracownikom Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz zalecono obserwację miejsca i okolic zdarzenia. Działania trwały w sumie około 40 minut w których udział wzięło udział 6 strażaków w sile jednego zastępu. Przyczyna pożaru nie jest znana. 

Dołącz do nas
Google+