OSP Kalisz Lis
16/2015 - Pożar trawy

16/2015 - Pożar trawy

Dzisiaj tj. 3 czerwca br. około godziny 14:00 do dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy na działce przy ulicy Galijskiej. Zgłaszający poinformował, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia oraz zagraża budynkom sąsiadującym z działką. Natychmiast zaalarmowano naszą jednostkę i skierowana nas na miejsce dwoma zastępami gaśniczymi.

W trakcie dojazdu zadymienie było widoczne z odległości około 1 km, co potwierdzało podane informacje przez zgłaszającego. Po dotarciu zastępów na miejsce od razu podano jeden zastęp z linii szybkiego natarcia w obronie sąsiadujących budynków oraz jedną linię gaśniczą w natarciu na palącą się trawe. Panujące na miejscu zadymienie dodatkowo utrudniało nam prowadzenie działań.  Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiliśmy do dokładnego dogaszania i przelewania pogorzeliska. W sumie spaleniu uległo około20 ar nieużytków na terenie opuszczonej działki budowlanej.  Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieznaną osobę. Działania trwały ponad 1,5h w których wzięło udział 10 strażaków w sile dwóch zastępów gaśniczych. O godzinie 15:33 zastępy powróciły do bazy.

Dołącz do nas
Google+