OSP Kalisz Lis
15/2015 - Pożar nieużytków i śmieci

15/2015 - Pożar nieużytków i śmieci

Dzisiaj tj. 30 maja 2015 roku około godziny 9:40 udaliśmy się zastępem 05 na pokazy sprzętu gaśniczego w przedszkolu na ulicy Bankowej, gdzie odbywał się festyn z okazji dnia dziecka.

 W trakcie pokazów około godziny 12:10 dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu zadysponował nas oraz zastęp 341-21 z JRG 1 do zadymienia przy ulicy Kołobrzeskiej na osiedlu Winiary. Po dojeździe na ulicę Kołobrzeską nie mogliśmy zlokalizować zadymienia, a zgłaszający określił, że przejeżdżając zadymienie było widziane w okolicach ulicy Kołobrzeskiej. Szukając, napotkaliśmy przy jednej z posesji na ulicy Kołobrzeskiej pożar śmieci i nieużytków o wymiarach 20x10m. Działania nasze polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz przerzuceniu i dogaszeniu pogorzeliska. Działania trwały około 1h w których wzięło udział 10 strażaków w sile dwóch zastępów.

Dołącz do nas
Google+