OSP Kalisz Lis
14/2015 - Pożar budynku gastronomicznego

14/2015 - Pożar budynku gastronomicznego

24 kwietnia 2015r. około godziny 10.20 doszło do pożaru w lokalu gastronomicznym „Bursztynowy Dwór” w Niedźwiadach kolo Kalisza (gm. Żelazków).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, działania strażaków polegały na podaniu prądów wody i piany na palącą się konstrukcję dachu krytą słomą trzcinową. Na miejsce zostało zadysponowane 11 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 12 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Kalisza i powiatu kaliskiego – razem 72 strażaków. Działania prowadzono za pomocą na wysokości dachu za samochodów specjalnych – drabiny i podnośnika. Akcję utrudniała konstrukcja dachu składająca się z poszycia deskowanego krytego papą, a następnie około pół metra słomy trzcinowej. Dalsze działania polegały na rozbiórce poszycia, które strażacy musieli ręcznie rozbierać na dachu obiektu. Spaleniu uległo około 260 m2 poszycia dachu oraz dwie łazienki wewnątrz restauracji. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieostrożność podczas prowadzenia prac niebezpiecznych pożarowo. Akcja zakończyła się około godz. 16.30.

Tekst & zdjęcia: OSP Kalisz-Lis, st. kpt. Radosław Marek

Dołącz do nas
Google+