OSP Kalisz Lis
27/2014 - Pożar zboża ul. Rzymska

27/2014 - Pożar zboża ul. Rzymska

Szóstego sierpnia 2014 roku nasza jednostka została zadysponowana przez dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu do pożaru zboża przy ulicy Rzymskiej. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy gaśnicze wraz z pełnymi obsadami ratowników.

Po dojeździe, na miejscu pracowały już zastępy z JRG 1 oraz JRG 2 w Kaliszu, które w pierwszej fazie podały dwa prądy wody w natarciu na palące się zboże. Nasze działania polegały na zasilaniu pojazdów PSP środkiem gaśniczym. W trakcie działań, Kierujący Działaniem Ratowniczym otrzymał informację, że w odległości około 500 metrów od tego zdarzenia, jest kolejny pożar zboża. Na miejsce kolejnego zdarzenia udał się nasz zastęp 03 oraz zastęp 42-25. Po dojeździe na miejsce pożar został ugaszony przez rolników za pomocą opryskiwacza do gnojowicy, a nasze działania skupiły się dogaszeniu pożaru przy pomocy jednej linii gaśniczej. Przyczyną obu pożarów był łuk elektryczny, który powstał od zerwanych linek elektrycznych. Do czasu przyjazdu energetyki nasze działania skupiały się na zabezpieczeniu  miejsca zerwania linek, przed osobami postronnymi. W sumie działania trwały prawie 2h, w których wzieło udział 25 strażaków w sile 5 zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalisza oraz Żydowa.

 

 

Dołącz do nas
Google+