OSP Węgrzyn
OSP WĘGRZYN W SZERGACH KSRG

OSP WĘGRZYN W SZERGACH KSRG

OSP WĘGRZYN KSRG Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w pracach nad wpisaniem OSP Węgrzyn do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

W dniu 4 września zostało zawarte porozumienie dotyczące włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrzynie. Porozumienie zostało podpisane przez Wójta Gminy Radoszyce – Michała Pękalę, druha Dariusza Mularczyka – wiceprezesa OSP w Węgrzynie oraz Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich – st. bryg. mgr inż. Grzegorza Młynarczyka.
Strażacy z Węgrzyna włączeni do KSRG przyjęli na siebie obowiązki brania udziału w działaniach związanych z gaszeniem pożarów oraz współdziałania z zastępami PSP w prowadzeniu działań z zakresu ratownictwa technicznego, wysokościowego, chemicznego, ekologicznego, medycznego w ramach posiadanego przez strażaków sprzętu i kwalifikacji. OSP dysponuje samochodami pożarniczymi typu GBAM 2,3/28/10 i GLBAM 0,4/12/2 oraz zastępem 30 druhów gotowych do działań ratowniczo – gaśniczych.
Strażakom życzymy bezpiecznej służby.

Dołącz do nas
Google+