OSP Modliszewice
Zdarzenia w 2015

Zdarzenia w 2015

W niedługim skrócie przedstawiamy jak przebiegł rok 2015 pod względem naszych działań ratowniczo-gaśniczych. Zapraszamy


Podsumowanie zdarzeń za rok 2015

•W pierwszym kwartale roku dysponowano nas aż 26 razy.
W większości to pożary traw na nieużytkach. Niestety nie zabrakło pożarów zabudowań, które paliły się z większości przez nieszczelne przewody kominowe. Jadąc do pożaru w Nałęczowie natknęliśmy się na wypadek samochodu osobowego, którym podróżowało 5 osób w tym jedno dziecko. Od razu zostały podjęte działania ratownicze.

•Początek drugiego kwartału to także pożary traw oraz lasów. Największym zdarzeniem był pożar młodnika po między miejscowościami Nowy Kazanów – Dęba. Zdarzyło się nam również gasić piwnicę w jednym z koneckich bloków przy ul. Warszawskiej
w Końskich. W godzinach nocnych gasiliśmy pustostan w naszej miejscowości. Łącznie 18 razy byliśmy wzywani.

•Trzeci kwartał to prawdziwy rekord bo aż 34 razy nas dysponowano. Oczywiście suchy rok miał wpływ na ilość zdarzeń. Najczęściej paliły się lasy w miejscowości Nieświń. Upalne lato przyniosło nam nawałnice
i burze, które przeszły przez nasz region gminy. Usuwaliśmy połamane drzewa na drodze. Zadysponowano nas na teren oczyszczalni ścieków w Kornicy, gdzie nadłamany konar tarasował bramy wjazdowe. Mieliśmy również dwa wyjazdy związane z pożarami budynków mieszkalnych.
W jednym z nich w miejscowości Radomek spłonęło poddasze wraz
z dachem. W Starym Sokołowie straty były mniejsze. Na szczęście właściciel domu zauważył w porę zadymiony strych.

•W ostatnim kwartale miały miejsce 4 wyjazdy alarmowe. Do tragicznego w skutkach pożaru udaliśmy się do miejscowości Koczwara, gdzie życie stracił 50-letni mężczyzna. Kolejne zdarzenia to zabezpieczenie rejonu w koszarach JRG oraz wypadek samochodu dostawczego w Kopaninach. Ostatnie zdarzenie to złamana gałąź, która tarasowała jeden pas ruchu w kierunku Żarnowa.

Rodzaj i ilość zdarzeń:
- 53 pożary
- 15 miejscowych zagrożeń
- 3 alarmy fałszywe
- 11 zabezpieczeń rejonu
Łącznie : 82 wyjazdy.
TAK W NIEDŁUGIM SKTÓCIE PRZEBIEGŁ NAM ROK 2015.

Dołącz do nas
Google+