OSP Zaborowice
I Piknik Profilaktyczny w Pałęgach

I Piknik Profilaktyczny w Pałęgach

4 września 2016 roku w Ośrodku Rehabilitacji dla Osób z Uzależnieniem od Substancji Psychoaktywnych w Pałęgach odbył się I Piknik Profilaktyczny. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez pracowników i pacjentów Ośrodka, Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie" oraz kluby „Wolna Strefa” . Do pomocy przy zabezpieczeniu imprezy przyłączyła się również nasza jednostka OSP Zaborowice.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. W trakcie trwania pikniku, dzieci wraz
z rodzicami mogli uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy który przeprowadzili druhowie z naszej jednostki. Uczestnicy najpierw obejrzeli pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu członków OSP, zapoznali się również ze sprzętem ratownictwa medycznego stosowanym przez strażaków, potem sami mieli okazje poćwiczyć na fantomie. Dzieci mogły także zwiedzić wóz strażacki i zapozna się z jego wyposażeniem oraz obejrzeć sprzęt, którego strażacy używają w działaniach ratowniczych.
Pokaz cieszył się dużym  zainteresowaniem uczestników. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia  umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

Dołącz do nas
Google+