OSP Zaborowice
Tydzień z pożarami traw.

Tydzień z pożarami traw.

W przeciągu ostatniego tygodnia 4 razy interweniowaliśmy przy pożarach traw i nieużytków rolnych.

Pierwszy raz zostaliśmy zadysponowani 10 marca w poniedziałek o godzinie 12.14 do pożaru traw w miejscowości Mniów za budynkiem Zespołu Szkół Gimnazjalnych, spaleniu uległo około 0,5 hektara. W działaniach udział brał zastęp OSP Mniów i OSP Zaborowice.

Tego samego dnia o godzinie 18.07 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Zachybie. Próbując dojechać bezpośrednio do miejsca pożaru natrafiliśmy na podmokły teren, czego następstwem było ugrzęźniecie. Dalszą drogę pokonaliśmy pieszo, pożar udało nam się ugasić przy pomocy tłumic. W wyciągnięciu naszego wozu pomógł nam mieszkaniec miejscowości. W działaniach brał udział zastęp OSP Zaborowice i OSP Grzymałków.

Kolejne dwa wezwania miały miejsce w czwartek 13 marca. O godzinie 15.19 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Mniów gdzie paliły się nieużytki rolne w okolicy stadionu Victorii Mniów, gdzie na miejscu działał już zastęp OSP Mniów. Chwilę po dotarciu na miejsce zdarzenia dyżurny MSK Kielce, który po otrzymaniu potwierdzenia, iż pożar został opanowany przez OSP Mniów odesłał nasz zastęp do miejscowości Zaborowice. Miał tam miejsce pożar nieużytków rolnych nieopodal kurników.

Dołącz do nas
Google+