OSP Topola
Podtopienia w powiecie Kazimierskim

Podtopienia w powiecie Kazimierskim

W ostatnich dniach tj. od 22 – 28 maja 2019 roku kazimierscy strażacy PSP i OSP odnotowali łącznie 254 interwencji w związku z intensywnymi opadami deszczu i burzami jakie wystąpiły na terenie powiatu kazimierskiego w tym okresie.

Tak gwałtowne, lokalne i długotrwałe opady deszczu, które utrzymywały się w tym czasie były główną przyczyną wzrostu poziomu wód w okolicznych rzekach, ciekach wodnych, oraz odnotowaniem tak dużej ilości zdarzeń w tak krótkim czasie. Zagrożenia, które powstały związane były przede wszystkim z podtopieniami posesji, zalaniem budynków mieszkalnych i gospodarczych, gospodarstw rolnych, dróg oraz pól uprawnych. Działania strażaków prowadzone były na terenie wszystkich pięciu gmin powiatu kazimierskiego i polegały one na zabezpieczaniu budynków przed zalaniem, wypompowywaniu wody z zalanych obiektów, pomieszczeń, zabezpieczeniu i kontrolowaniu wałów przeciwpowodziowych, kierowaniu ruchem, organizowaniu wraz z innymi służbami objazdów.

Działania prowadziliśmy na nasze dwa zastępy min. w Kazimierzy Wielkiej, Jakuszowicach,Topoli,Skalbmierzu,Szarbii Zwierzynieckiej.

Dołącz do nas
Google+