OSP Skalbmierz
NOWA SYRENA ALARMOWA

NOWA SYRENA ALARMOWA

Nasza jednostka w miniony poniedziałek wzbogaciła się o nowy sprzęt alarmowy. Na dachu naszej strażnicy zainstalowana została elektroniczna syrena alarmowa typu DSE 600. Sprzęt ten został nam przekazany dzięki życzliwości Burmistrza Miasta i Gminy Skalbmierz Michała Markiewicza.

Dotychczasowa syrena mechaniczna, zwłaszcza w porze zimowej ulegała częstym awariom, przez co znacznie opóźniał się czas podjęcia przez nasza jednostkę interwencji. Dzięki staraniom Zarządu jednostki oraz zrozumieniu i wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Skalbmierz możliwe stało się przeniesienie syreny elektronicznej z budynku Urzędu Miasta i Gminy na dach naszej strażnicy.

Wszystkie prace związane z przeniesieniem syreny wykonało w miniony poniedziałek przedsiębiorstwo JTTECH z Wolbromia. Po podłączeniu wszystkich elementów wykonano niezbędne testy i obecnie druhowie ze Skalbmierza będą alarmowani do zdarzeń przy pomocy dźwięku dwóch syren alarmowych dotychczasowej mechanicznej i nowej elektronicznej. Syrena na w razie konieczności będzie też wykorzystywana do alarmowania i ostrzegania ludności zgodnie z obowiązującymi sygnałami obrony cywilnej. Oprócz możliwości uruchomienia syreny ze Stanowiska Kierowania KP PSP w Kazimierzy Wielkiej, syrenę zdalnie mogą uruchomić także dyżurni Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dźwięk syreny elektronicznej różni się od dźwięku emitowanego przez tradycyjne syreny. Poniżej prezentujemy filmik, który przedstawia dźwięk identycznej syreny z innej jednostki.

Zarząd czyni obecnie także starania związane z pozyskaniem i wymianą stacji obiektowej selektywnego wywoływania DSP, gdyż obecna ulega coraz częstszym awariom oraz w planach jest też zakup terminala GSM DTG-53 z opcją jednoczesnego alarmowania członków. Jest to dośc kosztowne przedsięwzięcie i liczymy na to, że uda nam się pozyskać sponsorów, którzy wesprą realizację tych zadań.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Michałowi Markiewiczowi za przekazany sprzęt. Na pewno w znaczący sposób poprawi on mobilność naszej jednostki oraz skróci czas wyjazdu do zdarzeń, a tym samym poprawie ulegnie bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy.

Dołącz do nas
Google+