OSP Skalbmierz
SZKOLENIE PODSTAWOWE STRAŻAKÓW - RATOWNIKÓW O.S.P.

SZKOLENIE PODSTAWOWE STRAŻAKÓW - RATOWNIKÓW O.S.P.

W dniach od 6 do 18 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbyło się szkolenie podstawowe strażaków - ratowników O.S.P. W szkoleniu wzięli udział również druhny i druhowie z naszej jednostki.

W tym roku z naszej jednostki na szkolenie zostało skierowanych aż siedem osób w tym cztery druhny. Byli to:

  • Dh Basiak Robert,
  • Dh Bątkowski Paweł,
  • Dh Derek Aleksandra,
  • Dh Derek Justyna,
  • Dh Derek Karolina,
  • Dh Kwiecień Marcela,
  • Dh Piwowarski Łukasz.

Plan szkolenia ze względu na dużą ilość godzin wymagał od druhów wyrzeczeń wolnego czasu. Zajęcia odbywały się w każdy dzień od godziny 8:00 do 15:45.

Na szkoleniu druhowie od podstaw uczyli się rzemiosła pożarniczego. Obowiązkowo także musieli zaliczyć ćwiczenie w komorze dymowej. Szczególne uznanie należy się naszym druhnom, które w niczym nie ustepowały mężczyznom podczas całego szkolenia, a podczas ćwiczenia w komorze dymowej pokazały hart strażackiego ducha.

Całość szkolenia została zakończona egzaminami sprawdzającymi zdobytą wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych

Bardzo cieszy nas fakt ukończenia szkolenia przez wszystkich skierowanych druhów. Od momentu uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminów cała siódemka może brać udział w działnaiach ratowniczych. Poza tym obecna struktura wyszkolenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu pozwala na zgodne z obowiązującymi przepisami oficjalne powołanie Jednostki Operacyjno - Technicznej.

Składamy serdeczne podziękowania dla kadry Komendy Powiatowej Państwowej Strazy Pożarnej za przekazaną wiedzę oraz funkcjonariuszom Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Kielcach.

 

Dołącz do nas
Google+