OSP Skalbmierz
DRUHOWIE ZE SKALBMIERZA POMAGALI W BUDOWIE BEZPIECZNEGO LODOWISKA

DRUHOWIE ZE SKALBMIERZA POMAGALI W BUDOWIE BEZPIECZNEGO LODOWISKA

Druhowie ze Skalbmierza wspólnie z druhami z O.S.P. Sielec Kolonia w dniu 5 lutego pomagali zbudować lodowisko na jednym z boisk przy plebani Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. Niestety dla najmłodszych cały efekt "popsuły" dodatnie temperatury.

Pomysł budowy bezpiecznego lodowiska był inicjatywą księdza proboszcza miejscowej parafii, a zarazem Kapelana zarówno Powiatowego Straży Pożarnych, jak i Miejsko - Gminnego. Miejcem, które według zamierzeń miało stać się "ślizgawką" dla najmłodszych miało być boisko do siatkówki, zlokalizowane na placu plebanii miejscowej parafii.

Druhowie z obu jednostek najpierw odpowiednio przygotowali podłoże, odśnieżając boisko i usypując dookoła odpwiednie obwałowania zabezpieczające prze wypływaniem wody, po czym tak przygotowane boisko zlali wodą.

Wszystko byloby dobrze i najmłodsi w czasie ferii zimowych, które akurat teraz trwają w województwie świętokrzyskim, mogliby się cieszyć lodowiskiem, gdyby nie dodatnie temperatury. Być może nastepnym razem pogoda będzie bardziej łaskawa. W prace nad zbudowaniem lodowiska osobiście zaangażowali się druhowie Prezesi z obydwu jednostek.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas w druhom, a także księdzu proboszczowi Marianowi Fatydze, za udostepnienie fotografii lodowiska. Zacęcamy także do odwiedznai strony PARAFII i FANPAG'U parafii w Skalbmierzu.

Dołącz do nas
Google+