OSP Skalbmierz
PODSUMOWANIE POZOSTAŁEJ DZIAŁALNOŚCI O.S.P. SKALBMIERZ W 2014 ROKU

PODSUMOWANIE POZOSTAŁEJ DZIAŁALNOŚCI O.S.P. SKALBMIERZ W 2014 ROKU

Nie dawno dokonaliśmy podsumowania naszej działalności ratowniczej. Ale działalność O.S.P. to nie tylko wyjazdy do zdarzeń. To także działalność kulturalna, sportowa i prewencyjna. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który pokrótce przybliży najważniejsze wydarzenia w 2013 roku.

Miniony rok był dla naszych strażaków bardzo pracowity i to nie tylko pod względem ilości interwencji. Staraliśmy się udzielać w różnych obszarach.

26 stycznia 2013 roku podsumowaliśmy na zebraniu sprawozdawczym działalność w 2012 roku. Naczelnik jednostki w przygotowanej prezentacji multimedialnej omówił całokształt dokonań w 2012 roku. Były także odznaczenia i podziękowania dla władz samorządowych, dyrekcji Banku Spółdzielczego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

W okresie świąt Wielkanocnych nasi druhowie tradycyjnie zaciągnęli wartę przy Grobie Pana Jezusa. Nasi druhowie uczestniczyli także we wszystkich uroczystościach, państwowych i kościelnych, a także w jubileuszach organizowanych przez sąsiednie jednostki.

Bardzo istotnym wydarzeniem w 2013 roku, było zawarcie w kwietniu i maju porozumień o współpracy ze szkołami mającymi swoje siedziby na terenie naszego miasteczka. W ramach tej współpracy jednostka aktywnie zaczęła się włączać w zadania z zakresu prewencji przeciwpożarowej, wspomagać przeprowadzanie lekcji edukacji dla bezpieczeństwa oraz pomagać w organizacji szkolnych imprez i uroczystości okolicznościowych. W ramach tej współpracy nasi druhowie w dniu 28 maja wzięli udział w Dniu otwartym ZSZ w Skalbmierzu, podczas, którego prezentowali młodzieży swoje wyposażenie oraz zachęcali do wyboru Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, jako swojej przyszłej szkoły. Na dzień 3 czerwca zaplanowane zostały pokazy ratownicze, które miały się odbyć na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu. Niestety plany pokrzyżowała fatalna pogoda. W październiku nasi druhowie zapoczątkowali kolejny element współpracy ze szkołami, a konkretnie pomoc w przeprowadzaniu lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Nasi druhowie wzięli udział w lekcji poświęconej zagrożeniom pożarowym. W czerwcu nasi członkowie odwiedzili także Niepubliczne Przedszkole w Skalbmierzu.

Nasi strażacy próbowali również swoich sił w rozgrywkach sportowych. W lutym drużyna składająca się z druhów z naszej jednostki zajęła 8 miejsce w turnieju zorganizowanym przez Kapelana Miejsko – Gminnego O.S.P. Dużo lepszy wynik osiągnęła drużyna składająca się z członków naszej MDP i orkiestry dętej, na turnieju zorganizowanym również przez Kapelana Miejsko – Gminnego O.S.P. Drużyna ta zajęła I miejsce, a druh Sebastian Gaweł zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

W minionym roku w nasze szeregi wstąpiło 6 nowych druhów. W maju przyjęte zostały 4 druhny. W lipcu nowym członkiem został dh Łukasz Piwowarski, a z dniem 1 listopada dh Paweł Bątkowski.

Miesiąc grudzień przyniósł organizacje strażackich mikołajek, gdzie największa atrakcją był przyjazd Mikołaja na dachu samochodu strażackiego. Także, w grudniu nasze druhny Marcela Kwiecień i Karolina Derek wzięły udział w konkursie na „MISS STRAZY 2014”. Druh Marcela Kwiecień została wybrana „MISS STRAŻY 2014 ADMINISTRACJI”, a druhna Karolina Derek zajęła również bardzo wysokie miejsce.

Nasza działalność to także orkiestra dęta, która swoją obecnością uświetnia wszystkie lokalne święta i uroczystości, a także w minionym roku była obecna podczas Jubileuszu 10 – lecia Kazimierskiego Ośrodka Sportowego.. 24 listopada zorganizowana został impreza „Cecyliada” poświęcona patronce śpiewu Św. Cecylii, na której to ślubowanie na sztandar złożyło 14 nowych członków orkiestry.

Chcielibyśmy w tym miejscu bardzo serdecznie bardzo serdecznie wszystkim podziękować za okazaną nam pomoc w realizacji wszystkich przedsięwzięć w 2013 roku.

Dołącz do nas
Google+