OSP Skalbmierz
SZKOLENIA POŻARNICZE

SZKOLENIA POŻARNICZE

Na przełomie listopada i grudnia czterech naszych druhów brało udział w szkoleniach pożarniczych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Dwóch z nich uczestniczyło w szkoleniu naczelników, a pozostałych dwóch w szkoleniu kierowców – konserwatorów.

Nasi naczelnicy, bracia Adam i Piotr Dębowski w ostatnich dniach listopada uzupełniali na szkoleniu naczelników niezbędne do pełnienia funkcji naczelnika i zastępcy naczelnika wyszkolenie pożarnicze. Obaj złożyli w dniu 28 listopada egzamin z wynikiem bardzo dobry.

W dniach od 3 – 9 grudnia druhowie Krzysztof Konewecki oraz Krzysztof Pszczoła uczestniczyli w szkoleniu dla kierowców – konserwatorów, podczas którego uczyli się obsługi pojazdów pożarniczych, pomp i autopomp oraz wszelkiego innego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Uroczyste wręczenie zaświadczeń dla absolwentów szkoleń odbyło się w dniu 12 grudnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Wręczenia zaświadczeń dokonali Starosta Kazimierski, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – Jan Nowak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej – st. kpt. Kazimierz Zabłotny, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej - mł. bryg. Janusz Buła, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej – st. kpt. Krzysztof Jach. Prymusem szkoleń wybrany został druh Jacek Macheta z O.S.P. Bejsce w KSRG.

W uroczystym wręczeniu zaświadczeń niestety nie mogli uczestniczyć wszyscy nasi druhowie ze względu na obowiązki w swoich miejscach pracy. Nie mniej jednak wszystkim naszym druhom gratulujemy zdobycia nowej wiedzy i ukończenia szkoleń z bardzo wysokimi wynikami.

Już na wiosnę mają ruszyć kolejne szkolenia dla członków O.S.P. w tym szkolenie podstawowe strażaków - ratowników O.S.P. oraz z zakresu ratownictwa technicznego. Z naszej jednostki wstępnie planowanych jest do skierowania na to szkolenie 7 druhów w tym 4 druhny.

Dołącz do nas
Google+