OSP Skalbmierz
WIZYTACJA KSIĘDZA BISKUPA

WIZYTACJA KSIĘDZA BISKUPA

W dniu dzisiejszym miała miejsce wizytacja parafii, do której należy nasze miasteczko. Dokonywał jej Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej ks. Marian Florczyk. Z tej okazji na sprawowaną przez niego Msze Świętą o godzinie 12:00 zaproszone zostały miedzy innymi poczty sztandarowe z jednostek O.S.P. znajdujących się w miejscowościach należących do Parafii Skalbmierz. Nie zabrakło również pocztu sztandarowego z naszej jednostki, a także Orkiestry Dętej, która swoją obecnością uświetniła Mszę Świętą.

Zbiórka pocztów sztandarowych odbyła się o godz. 11:30, aby bez zbędnego pośpiechu uformować pododdział. Na jego czele stał Komendant Miejsko – Gminny st. ogn. w st. spocz. Marek Gala.

Tuż przed godz. 12:00 przed wejściem do parafialnego kościoła pojawił się Ksiądz Biskup Marian Florczyk w towarzystwie Księdza Proboszcza Mariana Fatygi. W kilku krótkich słowach Biskup przywitał przedstawicieli władz gminnych na czele z Burmistrzem Michałem Markiewiczem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Śliwą. Biskup przywitał się również z druhnami i druhami strażakami, po czym sztandary zostały wprowadzone do kościoła.

W homilii Ksiądz Biskup odniósł się między innymi do roli jaką odgrywają ochotnicze straże pożarne w kształtowaniu bezpieczeństwa społeczności lokalnej, jaką jest gmina. Mówił również o tym, że kiedy ludzi dotyka nieszczęście to właśnie strażacy przychodzą z pomocą i dzięki nim mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

W dniu dzisiejszym naszą jednostkę reprezentowali:

Komendant Miejsko – Gminny st. ogn. w st. spocz. Marek Gala – dowódca pododdziału

Poczet Sztandarowy w składzie:

  • dh Derek Justyna,
  • dh Dębowski Adam,
  • dh Kwiecień Marcela.

Orkiestra Dęta ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu, pod batutą dh Basiaka Roberta.

Autor zdjęć:

dh Derek Karolina

Dołącz do nas
Google+