OSP Skalbmierz
WIZYTA W PRZEDSZKOLU

WIZYTA W PRZEDSZKOLU

Przy okazji niedawno obchodzonego Dnia dziecka oraz w ramach działalności prewencyjnej prowadzonej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Skalbmierzu ,w dniu 14 czerwca członkowie naszej jednostki, złożyli wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP im. Edmunda Bojanowskiego w Skalbmierzu.


Podczas, krótkiej wizyty strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy oraz prezentowali sprzęt, którym posługują się podczas działań ratowniczych. Największa atrakcją dla dzieci było zwiedzanie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego, oraz możliwość przymierzenia strażackiego ubrania. Każde z dzieci mogło przez chwilę poczuć się jak dorosły strażak, trzymając w ręku wąż strażacki. Dzieci miały też możliwość usiąść za kierownicą prawdziwego samochodu strażackiego. Podczas wizyty w Przedszkolu obecny był także Kapelan Miejsko – Gminny O.S.P. ks. Marian Fatyga, który podarował dzieciom obrazki patrona strażaków Św. Floriana.
Wizyta w przedszkolu miała się odbyć 8 maja, ale była kilkukrotnie przekładana, ze względu na niekorzystne zjawiska pogodowe, które wystąpiły na terenie Miasta i Gminy Skalbmierz. W końcu jednak udało się złożyć dzieciom wizytę, czym mamy nadzieję, że sprawiliśmy im ogromną radość.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i dobre słowo skierowane pod adresem naszej jednostki i jej członków.

Dołącz do nas
Google+