OSP Skalbmierz
VII BARBÓRKOWY TURNIEJ STRAŻAKÓW I RATOWNIKÓW "KOPALNIA SOLI 2015" [ZDJĘCIA]

VII BARBÓRKOWY TURNIEJ STRAŻAKÓW I RATOWNIKÓW "KOPALNIA SOLI 2015" [ZDJĘCIA]

660 drewnianych schodów, 110 metrów różnicy poziomów i bieg trzyosobowej drużyny w pełnym umundurowaniu. Tak w skrócie można opisać turniej, który 19 grudnia odbył się w Kopalni Soli w Wieliczce. W zawodach tych wzięła udział także nasza drużyna, jako jedyna z Powiatu Kazimierskiego i jedna z dwóch z Województwa Świętokrzyskiego.

Po długim okresie ciężkich przygotowań wymagających poświęcenia przede wszystkim wolnego czasu, ale także wysokiej kondycji fizycznej, 19 grudnia nadszedł czas, aby potwierdzić swoją formę i wytrzymałość organizmu, w nie łatwej konkurencji, jaką był bieg w pełnym umundurowaniu z podpięta maską aparatu ochrony dróg oddechowych po 660 drewnianych stopniach szybu Daniłowicza. Na starcie tego morderczego biegu stanęli druhowie z naszej jednostki:

  • Krzysztof Białczyk,
  • Łukasz Piwowarski,
  • Mateusz Zając.

Zadanie nie było łatwe, ale nasi druhowie godnie walczyli z ponad 90 najlepszymi drużynami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski, a ukończenie biegu wcale nie jest łatwym zadaniem, o czym przekonało się wiele jednostek.

Nasi druhowie na mecie biegu byli wyczerpani do granic możliwości, ale już dziś zgodnie mówią, że za rok również wezmą udział w tym turnieju. Nie wątpliwie ma na to także wpływ fantastyczna atmosfera, jaka panuje zawsze podczas tych zawodów oraz możliwośc spotkania z jednostkami z kraju i wymiany spostrzezęń na temat służby strażaka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom udanego występu, a w szczególności jednostkom z OSP Krasocin oraz OSP Polska Cerekiew.

Serdecznie dzieujemy także wszystkim, którzy wspierali start naszej drużyny w tym turnieju, a w szczególności Burmistrzowi Miasta i Gminy Skalbmierz Panu Michałowi Markiewiczowi.

Autorzy zdjęć:

  • Marcin Kuś,
  • remiza.com.pl
Dołącz do nas
Google+