OSP Skalbmierz
SZKOLENIE Z ZAKRESU DZIAŁAŃ PRZECIWPOWODZIOWYCH I RATOWNICTWA NA WODACH

SZKOLENIE Z ZAKRESU DZIAŁAŃ PRZECIWPOWODZIOWYCH I RATOWNICTWA NA WODACH

W dniach od 14 – 16 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbyło się szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach dla strażaków ratowników O.S.P.

W szkoleniu tym udział brało czterech naszych druhów:

  • Dh Basiak Robert,
  • Dh Kaczmarczyk Krzysztof,
  • Dh Piwowarski Łukasz,
  • Dh Wojtasik Dariusz.

Organizatorzy szkolenia za główny cel przyjęli sobie przygotowanie członków O.S.P. do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań przeciwpowodziowych, likwidacji skutków powodzi oraz zadań ratowniczych na wodach śródlądowych, a także powodziowych terenach zalewowych.

Tematyka szkolenia była bardzo obszerna. Tematyka dotyczyła między innymi działań ratowniczych na lodzie na obszarach objętych powodzią. Druhowie poznawali także podstawowy sprzęt do ratownictwa wodnego oraz zadania członka załogi łodzi ratowniczej. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej.

Szkolenie zakończyło się egzaminem potwierdzającym zdobyta wiedze. Wszyscy nasi druhowie uczestniczący w szkoleniu ukończyli je z wynikiem pozytywnym.

24 lipca odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń potwierdzających uzyskanie kolejnych kwalifikacji.

Dołącz do nas
Google+