OSP Skalbmierz
DZIEWIĘCIU NOWYCH RATOWNIKÓW W SZEREGACH NASZEJ JEDNOSTKI

DZIEWIĘCIU NOWYCH RATOWNIKÓW W SZEREGACH NASZEJ JEDNOSTKI

Miło nam zakomunikować, że wszystkie osoby, które od 4 lipca uczęszczały na szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy w dniu 26 lipca złożyły przed komisją państwowy egzamin i uzyskały wynik pozytywny. Tym samym oznacza to, że w naszych szeregach mamy dziewięciu nowych ratowników, a w tym dwie kobiety.

Począwszy od soboty 4 lipca we wszystkie weekendy lipca dziewięciu naszych druhów uczęszczało na szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy prowadzone przez firmę „MEDI – MUZ” Zbigniew Skrzypek, którą tworzą ratownicy medyczni pracujący na codzień w zespołach ratownictwa medycznego na terenie województwa świętokrzyskiego, a także w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Szkolenie obejmował 66 godzin zajęć z czego 41 godzin poświęcone było na zajęcia praktyczne.

Po czterech kolejnych weekendach wytężonej nauki przyszedł czas, aby potwierdzić wiedzę zdobytą w trakcie szkolenia. Każdy z uczestników szkolenia musiał zmierzyć się z testem składającym się z 30 pytań oraz po zaliczeniu testu z częścią praktyczną egzaminu, gdzie kursanci musieli wykazać się perfekcyjną znajomością procedur ratowniczych i ich zastosowaniem. Komisja składająca się z trzech lekarzy była bardzo wymagająca względem druhów. Niedopuszczalne było nawet najmniejsze odstępstwo od prawidłowego stosowania procedur. Nie mogło jednak być inaczej, gdyż podczas prawdziwego działania druhowie z uprawnieniami ratownika nie mogą sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd, bo to może kosztować czyjeś życie lub zdrowie.

Nie mniej jednak dziewięciu naszych druhów poradziło sobie bezbłędnie z poszczególnymi etapami egzaminu i tym samym uzyskała tytuł ratownika. Nowi ratownicy w naszych szeregach to:

  • Dh Robert Basiak,
  • Dh Krzysztof Białczyk,
  • Dh Aleksandra Derek ,
  • Dh Justyna Derek,
  • Dh Krzysztof Kaczmarczyk,
  • Dh Karol Kucharski,
  • Dh Tomasz Łach,
  • Dh Łukasz Piwowarski,
  • Dh Mateusz Zając.

Tym samym w strukturze wyszkolenia naszej jednostki od dnia wczorajszego mamy łącznie 12 ratowników po odbytym szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Serdecznie gratulujemy pozytywnego zaliczenia egzaminu wszystkim druhom tym bardziej, że przygotowanie się do egzaminu, jak i uczęszczanie na zajęcia wymagało od wszystkich druhów wielu wyrzeczeń. Życzymy im, aby jak najmniej musieli w praktyce stosować zdobytą wiedzę.

Na koniec serdecznie chcielbyśmy podziękować ratwnikom tworzacym przedsiębiosrstwo "MEDI - MUZ" za profesjonalne przekazanie wiedzy, co umożłiwiło naszym druhom bezbłędne przejście przez trudny państwowy egzamin. 

Dołącz do nas
Google+