OSP Skalbmierz
DZIEŃ OTWARTY W ZSZ SKALBMIERZ

DZIEŃ OTWARTY W ZSZ SKALBMIERZ

Potwierdzając słowa, które nie tak dawno zostały umieszczone na naszej stronie, jakoby wybór ZSZ Skalbmierz to strzał w przysłowiową dziesiątkę 27 maja członkowie naszej jednostki wzięli udział w „Dniu otwarty” zorganizowanym przez Dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

Podczas bogatego programu „Dnia otwartego” w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu znalazło się także kilka minut na krótką prezentację wyposażenia naszego samochodu pożarniczego oraz omówienie pracy, jaką wykonują strażacy. Strażacy po kolei opowiadali o zastosowaniu poszczególnego sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu „pierwszo wyjazdowego” samochodu strażackiego. Był tez pokaz działania strażackiego działka i kurtyny wodnej.

W trakcie tej prezentacji strażacy, którzy w większości są absolwentami popularnej „Sorbony” zachęcali uczniów klas 3 gimnazjum do wyboru właśnie tej szkoły, jako swojego miejsca zdobywania wykształcenia ponadgimnazjalnego. Druhowie starali się zwrócić młodzieży uwagę na fakt, że w tej szkole, choć nie ma profilu mundurowego, uczniowie mają możliwość zdobycia elementarnej wiedzy z przedmiotów technicznych. Wiedzy, która znacznie ułatwi im w przyszłości przebrnięcie przez egzaminy wstępne do szkół pożarniczych zwłaszcza Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, ale także do wyższych szkół wojskowych, a ukończenie jednej z tych szkól spowoduje, że, na co dzień już, jako oficerowie lub aspiranci Państwowej Straży Pożarnej mogliby pracować ze sprzętem, który w tym dniu prezentowali strażacy. Jest, zatem, o co się starać.

Zachęcamy jeszcze raz do zapoznania się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, a także serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZSZ w Skalbmierzu za zaproszenie na „Dzień otwarty”.

Dołącz do nas
Google+