OSP Skalbmierz
VIII POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

VIII POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

W dniu 30 czerwca na stadionie sportowym w Kazimierzy Wielkiej rozegrane zostały VIII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek O.S.P., M.D.P. i K.D.P. z terenu Powiatu Kazimierskiego. Zawody tradycyjnie, składały się z dwóch konkurencji: biegu sztafetowego oraz zawsze najatrakcyjniejszego dla publiczności ćwiczenia bojowego.

Zawody rozpoczęły się od wprowadzenia na płytę boiska jednostek przez starszego kapitana Krzysztofa Wojtasika oraz złożenia raportu Komendantowi Powiatowemu o gotowości do rozpoczęcia zawodów.


W krótkim przemówieniu głos zabrał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kazimierzy Wielkiej, a zarazem Starosta Kazimierski Jan Nowak. W słowach skierowanych do strażaków, życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i zdrowej sportowej rywalizacji. Następnie odbyło się losowanie miejsc startowych, po czym rozpoczęły się biegi sztafetowe.

Po pierwszej konkurencji liderem stawki była O.S.P. Sędziszowice w KSRG z terenu Gminy Bejsce.

W ćwiczeniu bojowym natomiast fenomenalny czas zdobyła drużyna O.S.P. z Sielca Kolonii z Gminy Skalbmierz, odrabiając stratę z biegu sztafetowego i tym samym plasując się na pierwszym miejscu zawodów. Ćwiczenie bojowe odbywało się pierwszy raz na motopompach TOHATSU.

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopięcych i żeńskich również pierwsze miejsca zdobyła O.S.P. Sielec Kolonia. Tym samym O.S.P. Sielec Kolonia obroniła potrójną koronę z 2011 roku. Serdecznie gratulujemy tego osiągnięcia druhom z naszej gminy.

W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce zajęła O.S.P. Gabułtów. 

Drużyna ze Skalbmierza zdobyła łączny czas 111,5 sekundy ( 66,2 sekundy w biegu sztafetowym + 45,3 sekundy w ćwiczeniu bojowym), co pozwoliło naszej drużynie na zajęcie VII miejsca. Na usprawiedliwienie odległej lokaty podczas zawodów pozostaje to, że jednostka miała bardzo mało czasu na przygotowanie się do zawodów.  Nasza drużyna o tym, że ma wystartować w zawodach powiatowych dowiedziała się na kilka dni przed zawodami. Nie odbyły się także zawody miejsko - gminne ze względu na zniszczone boisko sportowe w Skalbmierzu. Dodatkwo odbywanie ćwiczeń utrudniała bardzo duża liczba interwencji w miesiącu czerwcu interwencji. Również i zbiórki ćwiczeniowe przerywane były wyjazdami do zdarzeń. 

Nie mniej jednak gratulujemy zawodnikom naszej drużyny VII miejsca i życzymy wyższych lokat w kolejnych turniejach.

Dołącz do nas
Google+