OSP Skalbmierz
II MIEJSCE W MIEJSKO - GMINNYCH ZAWODACH SPORTOWO - POŻARNICZYCH

7 czerwca, przy słonecznej pogodzie na stadionie Ludowego Klubu Sportowego VICTORIA w Skalbmierzu rozegrane zostały miejsko – gminne zawody sportowo – pożarnicze. Naszą jednostkę reprezentowały dwie drużyny – seniorska broniąca tytułu mistrzów gminy z ubiegłego roku i M.D.P. „chłopięca”.

Na starcie zawodów stanęło łącznie 19 drużyn. 12 w kategorii O.S.P. 5 w kategorii M.D.P. „chłopięcych” i 2 M.D.P. w kategorii M.D.P. „dziewczęcych”. Zawody tradycyjnie składały się z dwóch konkurencji tj. biegu sztafetowego 7x50m oraz zawsze najbardziej lubianego przez publiczność ćwiczenia bojowego.

W pierwszej konkurencji nasza drużyna uzyskała czas 66,8 sekund bez punktów karnych, co pozwoliło jej na zajęcie dopiero 4 miejsca po biegu sztafetowym. Niestety w czasie biegu jeden z zawodników odniósł kontuzję, co przełożyło się na uzyskany czas. Decydująca rozgrywka miała odbyć się podczas ćwiczenia bojowego.

W trakcie drugiej konkurencji nasza drużyna bezbłędnie wykonała swoje zdanie uzyskując najlepszy czas zawodów w ćwiczeniu bojowym tj. 41,2 sekundy bez punktów karnych. Pozwoliło to naszej drużynie na zajęcie ostatecznie drugiego miejsca w łącznej klasyfikacji zawodów i choć nie udało się obronić pierwszego miejsca z ubiegłego roku serdecznie gratulujemy zawodnikom.

Nasz drużyna M.D.P. po rozegraniu obu konkurencji zajęła 5 miejsce. W tym roku drużyna ta przeszła pewne zmiany, pojawiło się kilku nowych zawodników i był to dla nich pierwszy start w zawodach. Trzeba jednak przyznać, że po mimo 5 miejsca umiejętności, które posiadają pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość na kolejne turnieje.

Bezkonkurencyjna w tym roku okazała się O.S.P. Drożejowice, która wygrała zawody zarówno w kategorii O.S.P. jak i M.D.P. „chłopięcych”. Dla wszystkich uczestników zawodów Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz ufundował dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Teraz przed drużynami okres intensywnych przygotowań do zawodów powiatowych, które odbędą się już 28 czerwca w Kazimierzy Wielkiej.