OSP Skalbmierz
ORKIESTRA ZAGRAŁA DLA KAMILA STOCHA

ORKIESTRA ZAGRAŁA DLA KAMILA STOCHA

Jak już nie jeden raz wspominaliśmy Ochotnicza Straż Pożarna ze Skalbmierza to nie tylko działalność ratownicza. To także działalność orkiestry dętej prowadzonej przez druha kapelmistrza Roberta Basiaka. Tym razem nasza orkiestra zagrała na powitanie podwójnego mistrza olimpijskiego i mistrza świata Kamila Stocha, który gościł w Proszowicach.

W dniu 7 czerwca w samo południe na rynku miasta Proszowice odległego o niespełna 20 kilometrów od Skalbmierza, zorganizowane zostało spotkanie przez oficjalny FanClub Kamila Stocha. W ten sposób jego fani, chcieli podziękować mistrzowi za wszystkie chwile radości, których im dostarczył w zakończonym nie dawno sezonie skoków narciarskich.

Na powitanie dla najlepszego na świecie skoczka narciarskiego, krótki występ przygotowała nasza orkiestra dęta.

Kamil Stoch, aby upamiętnić to spotkanie na rynku Proszowic zasadził pamiątkowy dąb, a Pan Janusz Król w imieniu całej społeczności Proszowic oraz racławickich kosynierów wręczył królowi nart własnoręcznie wykonaną kosę.

Przypomnijmy Kamil Stoch to zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2013/2014, dwukrotny złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014, oraz mistrz świata i brązowy medalista z Val di Fiemme z 2013 roku.

Zdjęcia udostępnił: dh kapelmistrz Robert Basiak.

 

Dołącz do nas
Google+