OSP Skalbmierz
STRAŻACKIE SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM [ZDJĘCIA]

STRAŻACKIE SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM [ZDJĘCIA]

5 grudnia o godzinie 17:00, już po raz trzeci z rzędu Zarząd naszej jednostki zorganizował dla najmłodszych specjalne spotkanie pod nazwą „Strażackie Mikołajki”. W tym roku spotkanie przyciągnęło blisko 65 dzieci wraz z ich rodzicami i dziadkami.

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA

Oczywiście najważniejszym punktem całego spotkania było wręczenie dzieciom prezentów, które przywiózł ze sobą Święty Mikołaj, który zwykł przybywać do Skalbmierskiej strażnicy w asyście druhów strażaków. Nie inaczej było i w tym roku. Święty Mikołaj już od granic Skalbmierza podążał przez ulice miasteczka w asyście dzielnych strażaków ze Skalbmierza, a na sali by witany w iście strażacki sposób przechodząc pod szpalerem wykonanym z toporków strażackich.

Radości najmłodszych nie było końca. Kiedy Święty Mikołaj opuścił już dzieci w Skalbmierzu, do akcji wkroczyli strażacy, którzy przygotowali dla najmłodszych i ich rodziców wiele gier ze specjalnymi nagrodami, w tym nie mal już tradycyjne przeciąganie prawdziwej strażackiej liny. Całość spotkania fantastycznie prowadził druh Jerzy Wąż.

Zgromadzone w skalbmierskiej strażnicy dzieci zaszczycił swoją obecnością także Burmistrz Miasta i Gminy w Skalbmierzu Pan Michał Markiewicz, który najmłodszym podarował kosz pełen słodkości. Pan Burmistrz, podziękował strażakom ze Skalbmierza i Świętemu Mikołajowi za przybycie do dzieci i wspaniałe prezenty. Na koniec, Prezes jednostki druh Dariusz Wojtasik wspólnie z Burmistrzem zaprosili Świętego Mikołaja, aby i przyszłym roku nie zapomniał o Skalbmierzu. Święty Mikołaj obiecał, że jeżeli tylko znów strażacy zadbają o jego przybycie na pewno nie zapomni o skalbmierskiej strażnicy.

Było to już trzecie tego typu spotkanie. Każdego roku cieszy się ono coraz większa popularnością, czego wyrazem jest zwiększająca się liczba dzieci. W tym roku w organizacji tego przedsięwzięcia wsparli nas między innymi:
Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skalbmierzu,
oraz sponsorzy, dzięki, którym udało nam się zorganizować to fantastyczne spotkanie, a byli to:

  • Pan Marek Juszczyk – Radny Rady Miejskiej w Skalbmierzu
  • Pani Barbara Kaczmarczyk - Salon fryzjerski „Merllin”z Drożejowic,
  • Firma Handlowo – Usługowa Jarosław Białczyk ze Skalbmierza,
  • Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe RETIP – Piotr Waligóra ze Skalbmierza,
  • Zakład Produkcyjno – Handlowo – Usługowy „FARMER” J.K.R.W. Musiał ze Skalbmierza
  • Pan Jerzy Marcinkowski – TOP MARKET ze Skalbmierza.
  • Przedsiębiorstwo Przewóz osób „Dariusz Wojtasik”,

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego spotkania i już dziś zapraszamy na kolejne.

Autor zdjęć w FOTORELACJA – Pan Adam Kalinowski I like photography

Dołącz do nas
Google+