OSP Skalbmierz
WYPADEK DROGOWY

WYPADEK DROGOWY

W dniu 20 maja o godzinie 17:02, zastęp GBA - Rt 2,5/16 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Grodzonowice.

Po przybyciu na miejsce w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej nr W - 770 doszło do zderzenia dwóch samochodów, w wyniku czego poszkodowane zostały 4 osoby. Osoby z chwilą przybycia zastepów ratowniczych znajdowały się poza pojazdami.

Działania zastępów straży pożarnej polegały w szczególności na zabezpieczeniu miejsca objętego działaniem ratowniczym poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych, rozstawienie znaków ostrzegawczych "UWAGA WYPADEK"  i pachołków ostrzegawczych oraz rozwinięcie lini gaśniczej, odcięciu źródeł zasilania w rozbitych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym wspólnie z Zespołami Ratownictwa Medycznego. W czasie prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze został wstrzymany. Po wykonaniu czynności operacyjnych przez funkcjonariuszy Policji pojazdy oraz pozostałości z rozbtych pojazdów usunięto z jezdni.

W dzaiałaniach ponadto udział brały:

  • Zastęp GBA - Rt 2,5/27 z JRG Kazimierza Wielka,
  • Zastęp GLBA - Rt 1/2,5 z JRG Kazimierza Wielka,
  • Zaspół Ratownictwa Medycznego "S",
  • Zespół Ratownictwa Medycznego "P",
  • Policja sekcja Ruchu Drogowego oraz Wydział Kryminalny.

Usuwanie skutków zdarzenia trwało ponad dwie i pół godziny.

Dołącz do nas
Google+