OSP Skalbmierz
SAMOCHÓD OSOBOWY W ROWIE - KOLEJNE SKUTKI ORKANU KSAWERY

SAMOCHÓD OSOBOWY W ROWIE - KOLEJNE SKUTKI ORKANU KSAWERY

W dniu 6 grudnia o godzinie 20:46, zastęp GBA - RT 2,5/16 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Zakrzów.

Po przybyciu na miejsce w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że samochód osobowy na skutek bardzo silnych podmuchów wiatru został zepchnięty do przydrożnego rowu.

Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu pojazdu na drogę. Kierowca pojazdu z chwilą naszego przybycia znajdował się poza pojazdem, nie mniej jednak kierujący działaniem ratowniczym poprosił o zadysponowanie na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego. 

Zarówno dojazd jak i działania zastępów straży pożarnej i pozostałych służb utrudniały warunki pogodowe, bardzo silny wiatr i intensywne opady śniegu. Po mimo nie wielkiej odległości od naszej siedziby do miejscowości Zakrzów kilkukrotnie musieliśmy zatrzymywać pojazd ze względu na całkowity brak widoczności. Dalsza jazda była możliwa dopiero wtedy, kiedy nasi druhowie szli przed samochodem bojowym i wskazywali drogę. 

W działaniach ponadto udział brał:

  • zastęp GBA - RT 3/24 4x4 z O.S.P. Sielec Kolonia (od niedawna kolejna jednostka w KSRG) posiadający na wyposażeniu wciągarkę,
  • Patrol Policji,
  • Zespół Ratownictwa Medycznego "S".

Działania trwały ponad godzinę.

Dołącz do nas
Google+